Finnország - 2011 | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium
Kezdőlap  /  Finnország - 2011 | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

Finnország – a második magyar látogatás

A két éves, közös projektmunka a balatonalmádi Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium és a kalajoki középiskola együttműködésével 2011 februárjában egy fontos eseményhez érkezett. A Comenius projekt másodszor tette lehetővé, hogy Finnországba, testvériskolánkba látogassunk és a három tervezett magazinból a másodikon dolgozhassunk.

Ezúttal a magazin online felületen készült. Már jóval utazásunk előtt elkezdtünk dolgozni rajta. Így megtapasztalhattuk, hogy milyen úgy dolgozni, hogy egymással csak az interneten keresztül kommunikálunk. A pár napos látogatás során a magazin majdnem teljesen elkészült, címe:

Az, hogy a projekt még a helyi újság érdeklődését is felkeltette, külön öröm volt számunkra. Interjút adtunk és a kalajoki napilapban fényképes cikkel szerepeltünk.

Igaz, csak 3 teljes napot töltöttünk Finnországban és sokat dolgoztunk a magazinnal, szórakozásra is jutott idő. Szerencsére ismerkedésre már nem kellett időt szakítani, hiszen jó barátokként tartottuk a kapcsolatot a finn diákokkal első látogatásunk óta. Érkezésünk estéjén Riku, a kalajoki középiskola igazgatója, megvendégelt bennünket egy tradicionális finn étteremben, ahol kedvünkre válogathattunk a finn specialitások közül (rénszarvas, tengeri hal, jávorszarvas, stb.), és feledhettük a több mint 25 fokos jeges időt.

Egyik nap kirándultunk ahhoz a lovardához, ahol az iskola tanulói órarendszerűen lovagolhatnak.

A legizgalmasabb mégis az volt, amikor hótalpakkal kirándultunk a fél méteres hóban. Az erdőn átvágva tettünk egy kört a befagyott, havas tengerhez. Visszatértünkkor már vártak bennünket sült makkarával és sinappival (kolbász és mustár). A tűz mellett beszélgetve pihentük ki a túrát.

(Vajda Péter 13/B)

• 9kny évfolyam törzskönyvek leadása
  • Iskolaorvosi szűrés

• Iskolaorvosi szűrés

• Megemlékezés: Aradi vértanúk
  • Őszi nevelési értekezlet
  • Szülői értekezlet
  • SzM értekezlet

• Nyílt nap
  • Angol nyelv érettségi

• 6. óra Zrínyi matematika verseny válogató

• Munkanap december 27. (péntek) helyett
  • Egészségnap, aula piknik 3 rövidített óra, pénteki órarend

• Tanulmányi területek rögzítése
  • Felvételi tájékoztató nyilvánosságra hozatala

• Német nyelv érettségi

• Iskolai megemlékezés: Október 23.
  • Informatika érettségi

• Olasz nyelv érettségi
  • Halloween: délelőtt felvonulás, 20.00-22.00 buli
  • Bakonyi Bitfaragó Bajnokság online selejtező