TT | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium
Kezdőlap  /  TT | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

Bár iskolánkat a környéken többnyire „az angol gimi”-ként emlegetik, megalapozottan állíthatjuk, hogy a mi munkaközösségünk tevékenysége által nyújtott lehetőségek is hozzájárulnak ahhoz, hogy megalakulása óta töretlen népszerűségnek örvend a „DLSB”.

A matematika és természettudományok nemcsak azért meghatározóak, mert a biológiát és a matematikát angolul illetve angolul is tanítjuk (a tantárgyak célnyelven történő tanítása pedig feltétele a kéttannyelvűségnek), hanem azért is, mert az e tantárgyak iránt elhivatottságot érző tanulók, a későbbiek során előnyt kovácsolhatnak abból, hogy „angol” gimibe jártak, s bizonyos műveltségi területek szakszókincsét angolul is ismerik.

Iskolánk nyíltan hirdeti, hogy elsősorban nem nyelvtanár jelöltek képzése a célunk, hanem az, hogy a nálunk leérettségiző fiatalok, sokszínű pályaorientációjuk során, az itt megszerzett tudásukat és sokoldalú nyelvi ismereteiket magabiztosan használják, elképzeléseik megvalósítása érdekében. (Mindezek mellett persze, nagyon örülünk annak, hogy az utóbbi években néhány, a tanítás iránt elhivatottságot érző volt diákunk visszatért hozzánk kollégaként, tanítani.).

A matematika és természettudományok oktatásában is alapos munka folyik, ezt bizonyítják egyrészt azok az eredmények, melyeket tanulóink az iskola fennállása óta elértek a különböző megyei és országos versenyeken (lásd iskolai statisztika), valamint azon volt tanulóink nagy száma, akik műszaki, gazdasági, orvosi, biológus, fizikus, vegyész, informatikus stb. képzési területen szereztek diplomát, illetve végzik felsőfokú tanulmányaikat napjainkban is.

Iskolánk előkelő helyezése a gimnáziumok között, a minden évben megjelenő országos statisztikai kimutatásokban, nemcsak a nyelvvizsgák számának, de az előbb említett tanulóink érettségi-felvételi eredményeinek is köszönhető.

Nem véletlen tehát a felzárkóztató foglalkozások, az iskolai szakkörök, érettségi és felvételi előkészítők, emeltszintű csoportok működése a mi tantárgyainkból, mint ahogyan az sem, hogy a Zrínyi matematikai tesztversenyre iskolai fordulón kell (szerencsére!) kiválasztani a nagyszámú jelentkező közül az évfolyamonkénti legjobb 3-4 tanulót, akik képviselik az iskolát a további megmérettetéseken.

Ott vagyunk az OKTV, Arany D., Irinyi J., Mikola, Kitaibel versenyeken, a különböző pályázatos versenyeken, s természetesen a szaktantárgyak megyei, regionális és országos versenyein is.

• Pályaorientációs nap

• Magyar irodalom OKTV

• Jelentkezés a központi írásbeli felvételire

• Karácsonyi ünnepély - Meghívó